Červenec 2009

Dnes všetko

31. července 2009 v 20:17 | InuKaja |  Oznámenia

Obrázky-Japonské domy

31. července 2009 v 15:22 | InuKaja |  Japonsko
Obrázky-Japonské domy.

Japonsky Hrad:


Obrázky-Tokyo

31. července 2009 v 15:14 | InuKaja |  Japonsko
Prvé obrázky Tokya.

Japonsko-Nápoje

31. července 2009 v 15:00 | InuKaja |  Japonsko

Nápoje

Pivo bylo poprvé exportováno do Japonska na konci devatenáctého století a nyní se stalo velice oblíbeným nápojem. Největší pivovary jsou Kirin, Asahi, Sapporo a Suntory. Plechovka piva stojí od 120 jenů (třetinka) až po cca 1 500 jenů - několikalitrové plechovky. V barech a hospodách se jeho cena pohybuje od 300 do 400 jenů. Nám Čechům zdejší pivo moc chutnat nebude, neboť nemá říz a je téměř bez chuti, ale dá se na něj časem zvyknout.
Saké neboli rýžové víno, je tradičním japonským nápojem. Saké má svoji specifickou chuť, která pravděpodobně na první pokus zaskočí. Existuje ho spousta druhu - základní rozdělení je na kouřové, surové a čisté, které je nejbělejší a dá se podle kvality rozdělit do dalších třech stupňů. Kvalita je důležitým ukazatelem pro saké, protože po vypití i nevelkého množství nepříliš čistého saké Vás bude nepříjemný bolehlav sužovat po celý následující den. Saké se podává teplé (atsukan) - převážně v zimě anebo studené (reishu). Obsahuje zhruba okolo sedmnácti procent alkoholu.
Sóču je alkohol oblíbený mezi nižšími vrstvami obyvatelstva. Obsahuje okolo třiceti procent alkoholu a vyrábí se z obilovin nebo brambor. Litrové balení přijde na zhruba 800 jenů.
Víno a whisky. V Japonsku se vyrábí také několik druhů vín, avšak jejich cena není nijak lidová - pohybuje se nad 1 000 jenů pro nejlevnější vína. V supermarketech najdeme i importovaná vína, především z Evropy a Austrálie, jejichž cena se pohybuje také zhruba okolo 1 000 jenů. Domácí víno nijak výraznou nebo valnou chutí nevyniká. Poměrně nenákladnou alkoholovou investicí je v Japonsku whisky, která se dováží z Evropy a USA.
Nealkoholické nápoje. Většinu nealkoholických nápojů lze v Japonsku nalézt v nepřeberném množství nápojových automatů, které jsou opravdu na každém rohu. Cena nápojů se pohybuje okolo 120 jenů.
Káva v kavárnách (kissaten) je poměrně drahou záležitostí. Stojí okolo 500 jenů za šálek, místy i okolo 1 000 jenů. Oproti tomu v restauracích rychlého občerstvení je mnohem levnější. V nápojových automatech nebo v supermarketech stojí okolo 120 jenů, ale je nepříjemně sladké. Kafe se podává buď s mlékem, nebo s citronem.
Čaj. Zatímco v Evropě jsme zvyklí pít především černý čaj, v Japonsku je většina čajů zelených s velkým množstvím vitamínu C a kofeinu. Při čajovém rituálu se používá práškový čaj (matcha), který se pije i s pěnou. Nejběžnější čaj je o-cha, což je zelený listový čaj. V restauracích se většinou prodává hnědý čaj zvaný bancha. Japonský čaj není pro Evropany napoprvé příliš chutný, ale je to čaj nesmírně zdravý a říká se, že je dobrou prevencí rakoviny.

Jpaonsko-Podnebie

31. července 2009 v 14:56 | InuKaja |  Japonsko

Podnebí

Japonské ostrovy leží v cestě tropických bouří - tajfunů. Ty většinou přicházejí koncem léta nebo počátkem podzimu a způsobují záplavy, sesuvy půdy, škody na úrodě i domech. Na začátku léta přichází období dešťů cuju a taktéž způsobuje nemalé potíže.
Klimatické podmínky jsou v Japonsku velmi složité a jsou způsobeny hornatostí ostrovů a protáhlým tvarem hlavního souostroví. Rozdíly mezi klimatem nejsevernějšího ostrova Hokkaidó, který má dlouhé zimy se spoustou sněhu, a nejjižnějšího souostroví Rjúkjú, které již leží v subtropickém pásu, jsou značné. Japonsko také leží poměrně blízko velké masy asijské pevniny, takže právě v zimě se nad japonskými ostrovy střetávají chladné větry vanoucí z pevniny s vlhkými a teplými větry z Tichého oceánu. Proto padá na straně přivrácené k asijské pevnině mnoho sněhu (této části se říká rub Japonska - Ura Nihon) a na straně přivrácené k Pacifiku padá sníh poměrně zřídka, a i když napadá, nevydrží dlouho (této části se říká líc Japonska - Omote Nihon). Na klimatické podmínky mají zásadní vliv i mořské proudy. Sever ovlivňuje chladný proud Ojašio, který přitéká od Beringovy úžiny a ochlazuje Hokkaidó a severní části ostrova Honšú. Jih otepluje proud Kurošio, který proudí od Tchaj‑wanu a větví se u Kjúšú na dvě ramena. Mohutnější část proudí podél ostrova Honšú až nad oblast Tokia a menší část teče do Japonského moře.
Teploty se v zimě pohybují mezi -9 °C až +16 °C (maxima až -40 °C), zatímco letní teploty se pohybují v rozsahu od +20 °C po +30 °C. Období dešťů trvá od poloviny června do první červencové dekády. Pak nastává vlhké a velmi horké léto. Tajfuny přicházejí nejčastěji na sklonku léta - koncem srpna a v průběhu září. Po nich se vyčistí obloha a následuje příjemný podzim. Zima je chladná a vlhká, končí kvítky slivoní, které rozkvétají jako první koncem února až počátkem března, opět podle zeměpisné polohy. Stejně tak se liší rozkvétání sakur, které na jihu rozkvétají už v druhé polovině března, zatímco na Hokkaidu začátkem května.
Průměrné množství srážek za rok v Tokiu je 1 405 mm, nejdeštivější je červen se 185 mm srážek a nejsušší leden s pouhými 45 mm. Srážky zejména v období dešťů bývají náhlé a velmi prudké. Nejlepší období pro turistiku jsou jarní a podzimní měsíce, kdy je teplo, ale ne vlhké vedro.

japonsko-Populácia

31. července 2009 v 14:41 | InuKaja |  Japonsko

Populace

Japonsko má populaci kolem 127 milionů obyvatel. S tímto číslem se dostává na 9. místo na světě v počtu obyvatel. Většina populace žije ve velkých městech jako Tokyo, Yokohama a Osaka. V Japonsku téměř nežijí žádní imigranti. Je to dáno přísnou imigrační politikou japonské vlády. Za zmínku snad jen stojí komunita 650 000 Korejců. Ale je pravda, že rozeznat je od samotných Japonců je téměř nemožné i pro místní. Zbytek cizinců, kteří žijí v Japonsku, jsou převážně zaměstnanci pracující na smlouvu pouze na určitý čas. Jedná se především o pracovníky z Jižní Asie, Číny, Jižní Ameriky a dalších západních zemí. V Japonsku rovněž žijí určité minoritní skupiny. Jednou z nich jsou Burakuminové. Tito lidé jsou japonskou společností jaksi odstrkováni až na samý okraj. Ačkoliv dle zákona mají všichni stejná práva, v hloubi společnosti toto opovržení stále přetrvává. Jako Burakuminové byli označováni všichni, kteří se nějakým způsobem dostávali do kontaktu se smrtí. Jednalo se tedy např. o řezníky, hrobníky atd. Další unikátní skupinou lidí jsou Ainkové. Pocházejí ze stejnojmenného ostrova a převážně žijí na Hokaidu.

Po dlhej dobe nový dess

29. července 2009 v 16:24 | InuKaja |  Šatník Blogu

Tak toto bude nový dess.

DRuhá várka fotiek

27. července 2009 v 15:10 | InuKaja |  Ja fotím

Krásna fotka:

Dalšie pekné fotky:


Tie fotky ktoré sú pod nadpisom: Krásna fotka a pod nadpisom Dalšie pekné fotky
Sa mi páčia viac ako ostatné.

Moje prvé fotky

27. července 2009 v 14:52 | InuKaja |  Ja fotím

Naše sliepky:

Naše jazierko teraz nevyčestené vyčistené vypadá lepšie:

Na toto jazierko mám spomienky.:D
Pár krát môj brat skončil v tom jazierku. :D
A to boli zážitky bol celý mokrý.

Zajtra začne párty! Alebo pozajtra.

22. července 2009 v 10:22 | InuKaja
Zajtra alebo Pozajtra začne Letná párty.Ked chceťe prísť musíťe napísať aj blog.